Co nevynechat v . . .

Yukatán

Mexiko

2.gif
1.gif

Cancún - "Relax a party", tak by se tohle město mohlo přejmenovat. Žádné velké kulturní vyžití tu nečekejte, ale pro klasickou dovolenou tu mají vše.

 

Chitchen Itza – není náhoda, že jsou to nejnavštěvovanější mayské ruiny na poloostrově Yukatán. Rozhodně tu ale nebudete sami, jako na jiných místech.

 

Cenote – jestli něco nesmíte vynechat, pak je to návštěva cenote – jeskyního jezera. Yukatán jich nabízí opravdu celou řadu. Na mnohých se dnes platí vstupné, ale pořád se dají najít i ty, která budete mít jen pro sebe.

Las Coloradas – znáte obrázky růžových jezer?
Tak Yukatán je má. Solné rybníčky, ke kterým se za malý poplatek dostane každý, jsou stále ještě méně navštěvovanou atrakcí, a tak se tu nemusíte bát žádných front.

​Bacalar. laguna sedmi barev – zase úplně jiný zážitek z Mexika. Blankytná laguna nedaleko hranic
s Belize, kde žije poměrně velká komunita Mennonites. Když budete mít chvilku, zajděte si na večeři do hospůdky La Piňa.

Ostrov Holbox – pokud hledáte klid a relaxaci, pak zamiřte právě sem. Ostrov, kde se chodí pěšky a nebo jezdí na kole, nabízí křišťálovou vodu, kurzy potápění i jógy, zdobí ho street art a čas tu plyne úplně jinak.

Valladolid – městečko jako postavené z filmových kulis. Pokud toužíte po lokální atmosféře, tak musíte sem.

 

XCaret – nejvyhlášenější zábavní park Yukatánu. Pokud hledáte zábavu na celý den, pak jste tu správně. Ziplajny, vodní sporty, jeskyně, show
a mnoho dalších atrakcí. Nudit se tu nebudete.