Co nevynechat v . . .

Panama

Panamský  kanál a Darién  - neumím si představit, že by někdo, kdo cestuje do Panamy, vynechal toto velkolepé dílo. Pokud vyrazíte lodí, rozhodně navštivte i prales Darién,  kde trénovala například posádka Appola.

Bocas del Toro – souostroví, nedaleko hranic s Kostarikou, je TOP. Chill atmosféra a barevné domečky, jsou jako dělané k odpočinku. Zkuste, jako já, i samotu na ostrově Cristobal.

Las Lajas pláž a okolí – farmářský region, kde narazíte na neskutečné množství koní i krav. Tráva je tu vysoká a sitě zelená, pokrmy jsou šťavnaté a lidé opravdu přátelští 

 

Portobelo - není to zrovna turistická destinace, protože drogový průmysl zde doslova kvete, ale stojí za návštěvu. V blankytné laguně, kterou chrání port s kanóny ze 17tého století, se pohupuje několik desítek opuštěných jachet. Plus tu v mýstním kostele uctívají Naza, černého Ježíše.

Santa Catalina - surfařský spot, kde je rozhodně na co koukat a kdybyste se nudili, dělají tu projížďky na koních po pláži

Fortuna Forest - les štěstí, kterým vede silnice z Davida do městečka Rambala. Pravda, že silnice není zrovna nejlepší, ale právě tady vám nebude vadit jet pomalu. Ty výhledy, které cesta nabízí, jsou nepopsatelné.

Cocle - zelenkavé kopečky a hluboké lesy, zpěv ptáků, horské potůčky, ale i úžasná motýlí farma (Butterfly Haven). To se musí zažít.

Volcano Barů - malá vesnička Boquet pořádá překrásné trhy plné lokálních výrobků, ale největším lákadlem je nedaleký vulkán, ke kterému vedou turistické trasy

DSC00644.gif
DSC01265.gif
DSC01010.gif