Co nevynechat na ostrově . . .

Holbox

Mexiko

Whale Sharks – zaplavat si s devíti metrovým žralokem obrovským, nezní zrovna jako sen pro každého, ale je zážitek tyhle obry i vidět na živo v jejich přirozeném prostředí. Rozhodně se jich nesmíte dotknout. 

Migrace probíhá od července do září a 6ti hodinový výlet s plaváním mezi obřími žraloky koupíte za +-4000kč, 

Svítící plankton – na tenhle zážitek nepotřebuje organizátora. Stačí se v noci dostat na pláž Punta Cocos a vstoupit do vody. Každý váš pohyb rozzáří svítící plankton. Ideálně za úplňku mezi červencem a lednem.

 

Lobster pizza - vyhlášená specialita Holboxu a já můžu potvrdit, že je skvělá. Zkuste ji třeba v podniku Roots, sice stojí 600 pesos, ale v Čechách nic podobného neseženete.

 

Golfový vozík - Holbox je ostrov bez aut, ale jestli vás nebaví chodit pěšky nebo jezdit na kole, tak si na tu můžete půjčit golfové vozítko. Nejen, že vaše přesuny budou pohodlnější, ale je to fakt sranda.

Den na pláži - Holbox je jako stvořený k plážování, tak si vyšetřete aspoň jeden den pro tuhle činnost.

Kite, paddle, kajak - pro aktivity na pláži, je tu taky prostor. Vítr je tu ideální pro kitesurf a pokud nejste příznivci draků, můžete zkusit paddle board nebo kajak

Punta Mosquito a plameňáci - kdo by nechtěl vidět růžové plameňáky? Kolem Punta Mosquito jich vždycky pár je, ale pokud sem vyrazíte pešky, dobře si přečtěte všechny dostupné informace a výlet pořádně naplánujte, můlže se totiž stát, že na velmi osamocené cestě, potkáte partičku krokodýlů. Dá se sem také zajet lodí a to je trošku rychlejší i bezpečnější.

Grafity - doslova vymalovaný ostrov. A tak koukejte kolem sebe, aby vám neunikl ani jeden barevný obrázek.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2019 by Eri Salcmann