• White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2019 by Eri Salcmann

KRONG KAMPOT A KEP

11 ti hodinové trmácení se autobusem bylo odměněno křikem místního tuktukáře, když jsme mu řekli, že 20 dolarů za 1.5km je trochu moc. Naštěstí jsme během chvilky našly jiného řidiče, jenže ten první se rozhodl, že to jen tak nenechá a dobrých 15 minut si na nás

dost slušně vyřvával hlasivky.

 

Takže perfektní antré v novém městečku...

V Krong Kampot je nejzajímavější asi jeho durianové náměstí. Tomu jsem se já snažila vyhýbat obloukem (můj vztah k durianu není zrovna přátelský) a proto jsme hned druhý vyrazili na výlet. Toho tuktukář, se kterým jsme se nakonec svezli do hotelu, jsme povýšili na našeho řidiče po dobu celého pobytu a s příslibem takového businessu, nás dost slušně provezl po okolí. Solná pole, místní hospoda s kohoutími zápasy, oběd z grilu u domorodců a tajemná jeskynní chrám Phnom Chhngok. Právě tady, uprostřed jeskyně plné stalaktitů, kterou chrání přírodou vytvořená socha slona, je schovaný malý, ale téměř neporušený cihlový oltář Shivy ze sedmého století a celou tuhle tajemnou podívanou jsme měli jen a jen pro sebe.

Totálně vymlácené z tuktuku (tady jaksi nemají normální cesty) jsme dorazily do naší poslední zastávky, městečka Kep. Tohle místo je vyhlášené modrým krabem a tak není úplná náhoda, že právě tady jsme se chystaly na večeří. V dobrém rozmaru a s plnými bříšky jsme se (dnes naposledy) naskládaly do tuktuku a vyrazily směr postel.

Mezi Kampot a Kep vede super silnice (na místní poměry) a jelikož nás nerušilo žádné hopsání po hrbolech, tak jsme za veselého zpěvu a smíchu užívaly cestu domů. Ale najednou, během vteřiny, se tuktuk zakolíbal, celou jednou stranou zajel do pangejtu a my jsme dvěma koly jaksi vlály ve větru. Po návratu do původní polohy přišel trochu smyk, ale naštěstí jsme zůstaly ve správném směru. Za námi písečný prach a před námi ještě x kilometrů. Tak teď je teda čas na malou zastávku, shodli jsme se i naším tuktukářem. Dost vykulená a se srdcem ještě v krku jsem si zapalovala cigo a hlavou mi proběhlo, no tak to jsme měli teda sakra kliku, když mi náš tuktukář povídá:

“Tak tohle bylo hodně nebezpečný..”

a věřte nebo ne, když tohle řekne místňák, tak to fakt nebezpečný bylo. Nicméně tuktuk to ustál a my s ním a nás ráno čeká cesta do další lokace, ale teď už zvolíme radši autobus.

tlacitka-kamb.gif
tlacitka-koh-rong.gif
tlacitka-kep.gif
tlacitka-kamb-dobroty.gif