• White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2019 by Eri Salcmann

THAJSKO

tak nějak mě to sem pořád táhne, i přesto, že mám z Thajska velmi smíšené pocity. Člověk si tady tak nějak prostě musí zvyknout…

 

Thajsko je extrémně proměnlivá země. Tisíc chutí v jídle i v místech, kam zavítáte. Někdy mi to tady připomíná jeden velký cirkus, ale našla jsem  tu i takzvané oázy klidu. Thajsko je neuvěřitelně spjato s náboženskou tradicí, ale zároveň se tu dějí věci, které rozum nebere. Jsou tu místa, kde nepoznáte kdo je kluk a kdo holka a kde si za peníze koupíte opravdu cokoliv. Také jsou tu místa protkaná historií a místa kde na vás ze všech koutů dýchá Buddha a síla jeho myšlenky. Třpytivé dekorace, zlato i v té nejchudší vesničce, barevné kombinace slavnostních oděvů, rituální tance, show, oheň, alkohol i party a k tomu chrámy plné meditujících mnichů, sytě zeleně pralesy, bělostné pláže, vodopády, opice a neuvěřitelné night markety plné čerstvého ovoce, ale i těch nejšílenějších food kreací jen za pár kaček.

 

Heslo ‘massage massage‘ už tu skoro slouží místo pozdravu a všechno tohle je tak nějak obaleno vůní rybí omáčky.  Ne každý si zvykne na místní režim, ale já se tu cítím jako ryba ve vodě (většinou).

Vánoce 2016 jsem se rozhodla strávit na ostrově Phuket a tehdy za mnou přijel můj kamarád z Prahy. Pro něj to byla první zkušenost s Thajskem. Navíc si potřeboval odpočinout od šíleného pracovního nasazení a také přijít na jiné myšlenky po dost nepříjemném rozchodu. Není důvod proč ho soudit, prostě hledal nějaké povyražení. Na to je jako dělaná aplikace "Tinder", která funguje i tady a to možná víc, než je zdrávo. Už po několika hodinách na Tindru se objevilo spoustu zájemkyň. Společně jsme projížděli fotky a vybírali tu nejlepší. Smluvení schůzky s finalistkou na sebe nenechalo dlouho čekat. Už druhý den jsem ho vezla na smluvené místo. Je pravda, že se mi na jeho výběru něco nezdálo, ale tak snad ví co dělá. Vysadila jsem ho na parkovišti a domluvili jsme se, že ho tam za hodinku vyzvednu.

Otevřela jsem aplikaci Maps.me a hledala nejbližší pláž, kam sebou plácnu. Už jsem startovala skútr, když vidím Ondru jak celej rudej s vytřeštěnýma očima běží ke mě, nasedá na skútr a říká

 

"Jeď, jeďˇ! Rychle pryč odtud... To byl ladyboy..."

Nebude první ani poslední, komu se tu něco podobného přihodilo. Takže pozor při výběru vaší thajské společnice. První co je třeba zkontrolovat je, jestli nemá penis.

tlac-thailand.gif
tlacitka-koh-samui.gif
tlacitka-KP.gif
tlacitka-phiphi.gif
tlacitka-pattaya.gif
tlacitka-thai-dobro.gif