• White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2019 by Eri Salcmann

KOH PHANGAN

V Thajsku jsem byla už na mnoha místech, ale když jsem poprvé vystoupila z ferry na ostrově Koh Phangan, pohltil mě pocit, že tady jsem naprosto správně. Nakonec jsem na ostrově strávila bez mála dva měsíce a nestačím se divit, jak rychle utekly.

Party ostrov, to je jeho osudová pověst díky fenoménu Full Moon Party, která se koná při každém úplňku. Ale takhle to tady znají jen dovolenkáři. Já jsem prozkoumala ostrov trošku víc do hloubky a nestačila jsem se divit, kolik toho nabízí.

 

Jako by tu byla nějaká pomyslná hranice

 

uprostřed ostrova a tu, když překročíte, ocitnete se v ráji. Nádherné čisté pláže a neuvěřitelný západ slunce na Zen beach. Můj taťka by to nazval hipízáckou vesnicí. Pro mě se ale tahle polovina ostrova stala magickým místem. Tentokrát jsem totiž nepřijela jen objevovat ostrov, ale zkusit si i intenzivní pobyt v healing centru Wonderland. Každý den minimálně 3 hodiny jogy plus meditace, reiky, veganské jídlo a nespočet kurzů. Tahle komunita ‘šamanů’ nemá s Thajskem mnoho společného, ale ti co do ní patří, tady vytvořili zázemí, které jinde na světě nenajdete. Vytvořili tady takovou bublinu, kde máte čas jenom pro sebe.

 

Zážitky jako walking meditation nebo eclectic dance se těžko přenášejí, natož popisují na papíře, ale nelituju ani jediné věci, kterou jsem si tady zkusila.

Navíc jako by celé tohle

 

tajemství bylo schované v džungli

 

uprostřed ostrova. Otevírá se jen těm, kteří jsou na to připraveni. Na kurzu jsem byla jen 3 týdny. Další měsíc jsem se tu potulovala mezi jogíny, bubínkáři, léčiteli a čerpala pozitivní energii, která se mi bude hodit na další cesty.