• White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2019 by Eri Salcmann

V Kostarice jsem se usadila na 3 měsíce. Ne proto, že bych se do téhle země zamilovala. Spíš jsem se zamilovala do místního kapitána, surfaře, rybáře, mořského vlka. Bylo to takové splnění snu. Já jsem totiž uvízla ve spárech piráta!

Kostarika je překrásná země s neskutečně bohatou přírodou. Je TO destinací sportovního rybaření, k čemuž jsem přičichla víc, než bylo v plánu. Povedlo se mi zabojovat si a vytáhnout z vody Sailfish. Prvně jsem se tady svezla na vlně, projela jachtou za pár milionů dolarů, procvičila španělštinu a našla svůj oblíbený drink. Země je to ale také velmi chudá, s obrovskou korupcí a drogovými problémy. Na jednu stranu tu najdete předražené jachty, luxusní resorty, monstrózní vily za vysokými ploty, ale na stranu druhou je životní úroveň místních obyvatel hodně nízká. Většinou žijí tři generace pod jednou střechou malého domečku, rozpočet rodiny je pár dolarů na týden. Když jsou na tom dobře mají jedno auto a hlavním pokrmem v domácnosti je rýže a fazole.

 

V Kostarice mají i vyhlášené město sexuálního turismu - Jaco, které nabízí povyražení všeho druhu. Co se místní dívky naučily opravdu rychle, je jak sbalit amerického milionáře, otěhotnět a se zbytkem života si nelámat hlavu. Takže nejeden poblouzněný turista tady skončil s outěžkem na krku a s velmi nevrlou manželkou. Ta navíc 

 

před svatbou vypadala jako ta nejkrásnější,

nejhodnější a nejmilovanější žena na světě.

 

Korupce ve státní správě se podepisuje především na místní infrastruktuře, a tak když mluvím o spoustě zapomenutých a překrásných míst, jde hlavně o to, že jsou velmi těžko dostupná. Nicméně všechna stojí za to navštívit. Například NP Matapalo je místo, kde nepočítejte s wifi, teplou vodou ani elektřinou, ale o to nádhernější momenty vás tady čekají. Park Manuel Antonio je jedním z nejznámějších, kde jsem během 2hodinové procházky viděla kolibříky, lenochody, hady i opice ve volné přírodě. Ani Kostarice se nevyhýbají zemětřesení a vulkanická činnost, mají tady totiž několik prehistorického obrů jako je Arenal, Poas, Irrazu a další. Pokud se vydáte k hranicím s Nikaragui, objevíte malebná městečka jako Tamarindo či Nosára plná překrásných kavárniček a stylových obchůdků se surfařskou a jogínskou atmosférou.

tlacitka-kostarika.gif
tlacitka-arenal.gif
tlacitka-matapalo.gif
tlacitka-tama.gif
tlacitka-jaco.gif
tlacitka-monteverde.gif
tlacitka-dobr.gif