• White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2019 by Eri Salcmann

Kdybych bývala v tom vlaku, který mě vezl 11 hodin z Da Nangu usnula, myslela bych, že mě zavezl do Ruska. Město Nha Trang nemá s Vietnamem nic společného. Ruské nápisy, turisté z Ruska, ten strašný jazyk všude, hluk, špína, alkohol. Nemám ve zvyku soudit lidi podle barvy pleti nebo národnosti, ale Rusáci, ti se prostě nezapřou. Jsou sprostí, nechutní, arogantní a měla jsem možnost to několikrát vidět na vlastní oči. Z fotek Nha Trangu máte pocit, že to musí být perla Vietnamu, ale

ve skutečnosti je Nha Trang jen navoněná bída
a po Vietnamu tady není ani památky.

 

Pár zážitků, které mě potkaly během několika hodin, mi úplně stačily a Nha Trang už nikdy vidět nechci. Když jsem čekala na recepci na klíče od pokoje (bylo okolo sedmé večer), přistoupil ke mně mladík zahalený alkoholovou aurou a začal mě osahávat. Přímo na té recepci. Nejprve schytal loktem do břicha, ale nevypadal, že by to zrovna pochopil. a začal na mě halekat v ruštině. Nakonec ho musel vypostrkovat ven místní recepční.

Po tomhle bezva zážitku a dlouhé jízdě vlakem, jsem vyrazila na masáž, abych přišla na jiné myšlenky. Hned u vchodu na mě obsluha spustila rusky a tak se jen dočkali mé jízlivé odpovědi a rázného odchodu.

Po šílené noci v šíleném hotelu, kde mi po pokoji několikrát přeběhla krysa, jsem si půjčila skútr a vyjela za město k vodopádů Ba Ho. I tady jsem narazila na skupinku Rusů, kteří bez okolků házeli vajgly, plechovky od piva a vlastně všechno přímo do vodního výru. To už jsem toho měla tak akorát plné zuby a vyjela na ně, ať to nedělají. To co jsem si pak vyslechla tady nebudu rozmazávat. Podstatně posilnění alkoholem nebyli zrovna zvědaví na rady od nějakéholky. 

tlacitka.gif
tlacitka-mui-ne.gif
tlacitka-sai.gif
tlacitka-nha-trang.gif
tlacitka-hanoi.gif
da-nang.gif
tlacitka-food.gif