• White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2019 by Eri Salcmann

Zelená rýžová políčka, klobouky Non La, věčný úsměv na tváři, zdobné chrámy, srdcervoucí historie, vietnamská káva, lotosový čaj, legendární válečné fotografie dívky Kim Phuc.. . to byl pro mě obrázek Vietnamu. Touha vědět víc se nedala potlačit a tak jsem vyrazila do země stoupajícího draka.

Během 3 týdnů jsem projela Vietnam z Hanoie do Saigonu (ze severu na jih). Zkusila jsem vlak, autobus i skútr a viděla, co se jen dalo. Tady však 3 týdny nestačí. Vietnam má totiž opravdu co nabídnout,. Od pestrobarevného starého města v Hanoi, přes dech beroucí útesy v HaLong Bay, nádherné trasy pro motorky, bílé písečné pláže, historická městečka jako Hoi An, velkoměstskou tepnu Saigon, ale i tajemná horská městečka jako je Sapa. Abych viděla všechno,  potřebovala bych nejméně tři měsíce. Jasné je, že do Vietnamu se ještě musím vrátit.

 

Věčné úsměvy místních není jen marketingová strategie, ale každodenní realita. Nejsilnější setkání jsou už typicky s těmi, kteří mají ve tvářích nejvíce vrásek. Lidé jsou tady ochotní, vlídní a velmi slušní a mě ve Vietnamu potkal nejeden vzrušující zážitek.

Projela jsem se horskou pašeráckou cestou,

 

která není na mapě. Našla jsem snad nejhezčí maják na světě. Bankomat mi sežral platební kartu, takže téměř bez peněz, jjsem se musela z Mui Ne přesunout do Saigonu a dostat na letiště. Nocovala jsem v pokoji s krysami, ztratila občanku, vyzkoušela  jak se sbírá rýže, kouřila z tradiční vietnamské dýmky, prošla se mezi posvátnými ruinami My Son, projela se na bílých písečných dunách u MuiNe, viděla Vietnam Fashion Week a Tattoo Convention, procházela pagodami a přejela dračí most v Da Nang…

tlacitka.gif
tlacitka-mui-ne.gif
tlacitka-sai.gif
tlacitka-nha-trang.gif
tlacitka-hanoi.gif
da-nang.gif
tlacitka-food.gif