• White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2019 by Eri Salcmann

Do městečka, které leží 150 kilometrů od hranic s Nicaraguí, jsme s pirátem vyrazili na malý víkendový výlet. Shodou okolností to byla i příležitost jak oslavit moje narozeniny. To bylo léto 2018 a já jsem se nemohla dočkat, až poznám další tvář Kostariky.

 

Malebné plážové městečko nabízí kromě úžasného koupání i velmi pestrý noční život. Skvělé restaurace, kluby, krásné obchůdky, kavárničky, hotýlky, resorty, promenáda, bary, pouliční umělce… je jako stvořené pro zhýčkaného cestovatele, ale bez návalu turistů. My jsme sem bohužel dorazili už za tmy a tak jsme jen v rychlosti naházeli věci do našeho bungalovu a vyrazili najít místo na večeři. První narozeninové překvapení bylo opravdu nečekané, nejen že v místním podniku měli lahev Prosseca, ale ten číšník co ji přinesl na mě začal mluvit česky. Tím jsme odstartovali skvělý večer a během několika dalších hodin prošli snad všechny vyhlášené místní podniky.

 

Když jsme po půlnoci procházeli jungle zahradou, která byla součástí našeho ubytování, přišlo mi, že jsem si lepší začátek narozeninového víkendu snad ani nemohla přát. Jenže když jsem vstoupila na naší terasu,

 

vyděšeně se na mě stočily tři páry očí.

 

Strašně jsem se lekla, ale zároveň poskočila radostí. Pirát se mnou ale mé nadšení nesdílel, protože ty 3 chlupáčci, kteří se už zřejmě pár hodin přehrabovali v našich věcech, umí nadělat pěknou spoušť. Byly to mývalové a já jsem je v přírodě nikdy naživo neviděla. Upřímně jsem měla chuť je všechny vzít do náručí a pořádně se s  nimi pomazlit, ale klucí na něco takového rozhodně zvědaví nebyli.

Po chvilce euforie mi došlo, že jsme na terase nechali auto ledničku. Byla sice zavřená na zip, ale s tím si naši noví kamarádi hravě poradili a všechno ,co bylo uvnitř, pečlivě ochutnaly a roztahaly po blízkém okolí. Problém jim nedělali ani sušenky v obalech nebo jogurtové kelímky. Jooo prostě taková malá party na přivítanou.

 

tlacitka-kostarika.gif
tlacitka-arenal.gif
tlacitka-matapalo.gif
tlacitka-tama.gif
tlacitka-jaco.gif
tlacitka-monteverde.gif
tlacitka-dobr.gif