top of page
BOSNA.gif

Pokud se do Bosny a Herzegoviny vydáte, stejně jako já, po vlastní ose, zkontrolujte si, že máte platnou zelenou kartu, ta je tady totiž nutností. Pokud ne, stejně jako já:), můžete si ji koupit hned na hranicích a to za 20 EUR na 7 dní.

 

Dost mě překvapilo, jak málo značek s rychlostí, jsem tu potkala, takže  pro info, ve městě se jezdí 40km/h a mimo 80km/h. Řidiči to zas tak moc neřeší a ani já jsem nejezdila úplně podle předpisů, protože ta 40cítka, to je, jak kdybych šla pěšky. Ale brzo jsem pochopila, že to má svůj důvod. Místní řidiče bych nazvala ‘sváteční’. Vjíždí do silnice bez rozhlédnutí a kruháče jsou úplný zmatek.

Je pravda, že pořád lepší  než v Asii, ale je třeba si dávat opravdu velký pozor na to, koho na silnici potkáte. Silnice jsou v pohodě a to nejen hlavní komunikace, projela jsem horské oblasti i cestičky, které jsou jen pro jedno auto a žádné jiné ani nepotkáte a musím říct, že mě kvalita cest opravdu příjemně potěšila. 

 

Stopování je tu celkem běžná věc, ale probíhá to maličko jinak než u nás. Když zastavíte na světlech, přiběhne k vám ‘stopař’, otevře dveře a při tom co si sedá do auta na vás chrlí kam chce odvézt. Naštěstí se všichni potencionální spolucestující zalekly mého ‘English?’ a tak jsem i pro tentokrát objevovala další stát pouze ve své vlastní společnosti. 'Sretno putovanje'

tlacitka-kostarika.gif
tlacitka-arenal.gif
tlacitka-matapalo.gif
tlacitka-tamarindo.gif
tlacitka-jaco.gif
tlacitka-dobr.gif
bottom of page