MALAJSIE

Kolikrát už jsem byla v Kuala Lumpur? No, to už asi nespočítám, ale letos (2019) jsem konečně našla čas a prozkoumala tuhle zemi jak se patří. Když se řekne Malajsie, vždycky se mi vybaví Petronas towers, architektonický počin, které asi nejvíc proslavil James Bond. Letos jsem ale konečně pochopila, že Malajsie nabízí mnohem víc.

Strávila jsem měsíc v muslimském státě a tak je potřeba brát ohled na styl oblékání a dodržování místní etikety. Některá pravidla jsou ale trochu přes čáru. Tak třeba v Kuala Lumpur jsou zakázané podpatky a výrazné rtěnky, ale naštěstí jen pro místní obyvatele. Nicméně se to tady s tím dodržováním moc nepřehání a destinace jako třeba ostrov Langkawi srší dovolenkovou atmosférou. Bikiny tady nikoho příliš nevzrušují a koupíte je na každém rohu stejně jako alkohol.

Tenhle stát nabízí jak luxus velkoměst, tak panenské ostrovy,

 

tajemné chrámy v jeskyních, čajové plantáže i bělostné pláže

a to všechno za příjemný peníz. Navíc tu mají dobře vychytanou dopravu, takže všechno tohle jsem zvládla pomocí vlaků, lodí a autobusů. Někoho může odradit halekání modliteb 5krát denně nebo horké počasí, ale já jsem se nechala Malajsií doslova pohltit a objevila tu místa, která rozhodně stojí za to.

tlacitka-malaj.gif
tlacitka-ipoh.gif
tlacitka-Kuala.gif
tlacitka-pangkor.gif
tlacitka-Langkawi.gif
tlacitka-malaj-dobro.gif
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2019 by Eri Salcmann