• White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2019 by Eri Salcmann

Mui Ne, rybářské městečko známé pro své bílé pláže, klidnou atmosféru, písečné duny a mimo jiné tradiční (ale velmi netradiční) rybářské lodičky. Dostala jsem se sem vlakem a pak taxi. V rámci relaxace jsem tady strávila asi 10 dní a užila si zasloužený odpočinek.

 

Tou největší atrakcí v okolí jsou písečné duny - White Sands Dune. V každé ‘cestovní kanceláři’, což jsou stánky s obrázky, které stojí na kraji silnice, si můžete objednat řidiče. Ten vás tam doveze a všechno zařídí. Jestli se něco musí, pak smlouvat o ceně, ale to už je taková klasika.

Cesta k dunám trvala asi hodinu. Vůbec jsem nechápala, když se mezi zelenými kopečky začaly rýsovat zářivě bílé písečné polštáře a řidič zvesela vykřikl Dune. Byly to perfektní filmové kulisy a místní je umí skvěle využít. Právě tady si totiž můžete půjčit čtyřkolku a v písečných dunách si nechat pořádně rozproudit krev. To, že jsem několikrát uvízla v písku, snad ani nemusím říkat. Když jsem se snažila napodobit místního kluka, který to rozjel přímo z vrcholku jedné duny, málem jsem se podělala strachy, ale zážitek to byl prvotřídní. Nejsem zrovna příznivec turistických atrakcí, ale tohle vážně stálo za to. Duny ale nejsou jedinou atrakcí v okolí. Pokud máte rádi procházky, právě Mui Ne nabízí jednu velmi netradiční jménem Fairy Stream. Tahle asi kilometrová procházka je celá doslova pod vodou…

 

Procházíte se pramenem, voda mění barvy,

 

většinou ji máte po kotníky, ale někdy až po pás, což je pod horkým vietnamským sluncem skvělý zážitek.

Jednu z činností, kterou jsem si tady opravdu zamilovala, je večeře na pláži ve fishermen village. Můžete si tady koupit čerstvou rybu přímo z rukou rybáře. Pozor, je to trochu past na turisty. Když si vyberete rybu a usmlouváte cenu v domnění, že budete mít večeři, tak vám ten stejný prodavač po zaplacení oznámí, že teď musíte zaplatit ještě za to, že vám ji hodí na grill. Jenže to je za stejnou cenu jakou jste zaplatili za rybu. Takže se nenechte napálit a o kompletní ceně smlouvejte už od začátku. Po nepříjemné hádce jsem se nakonec cpala rybou, usazená v téhle improvizované restauraci na pláži (jsou to fakt jen plastové rozsedlé židličky a stolečky pod plachtou a společnost vám dělá asi tisíce much) a pozorovala jedinečnou podívanou. Místní rybáři totiž používají velmi netradiční lodě. Jejich tvar mi připomíná spíš maličký bazének pohupující se na vlnkách. Jsou jich tady desítky. Mezi nimi se potápějí místní kluci a předhánějí se v tom, kdo pod vodou vydrží déle….

tlacitka.gif
tlacitka-mui-ne.gif
tlacitka-sai.gif
tlacitka-nha-trang.gif
tlacitka-hanoi.gif
da-nang.gif
tlacitka-food.gif