top of page
uvodni-tema-T.gif

GILI TRAWANGAN

Ostrov, kde se nudit nebudete. Tak nějak bych popsala největší z ostrovů, který je vyhlášený svými mejdany. "Ostrov na kterém se nespí" mu také přezdívají a právě proto jsou zde připraveni na turisty všeho druhu. Plážové bary, stylové restaurace, promítání filmů na pláži, potápění s želvami, ale i 'létající' yoga. Tak nějak všechno co si přejete na dovolené.

Největším lákadlem tohoto souostroví jsou ale podvodní sochy od britského umělce Jasona deCaires Taylora s příhodným názvem  ‘Nest’ (hnízdo).

48 soch v životní velikosti se schovává pod mořskou hladinou

 

a každý den trpělivě snáší příval nových zvědavců. Jsou vytvořeny podle reálné předlohy a tak není divu, že lákají návštěvníky z celého světa.  V každé ‘cestovce’ na Trawanganu si můžete tenhle originální zážitek objednat. Společně s dalšími zájemci vás naskládají na loď, dovezou na značené místo, vybaví vším potřebným a nechají vás cachtat se ve vodě jak dlouho je libo. A to všechno za nějakých 500 kč.

Voda kolem ostrovů je tak neuvěřitelně čistá, že se tohle sousoší dá velmi jednoduše okouknout i z paluby lodi a na to jsem sázela já. Když jsme se soukromou lodičkou přesouvali na Gili Meno, měli jsme vyloženě štěstí na posádku. Dva usměvavý kluci, zrovna asi neměli moc na pilno, se nechali přemluvit ke změně trasy. Chvilku se teda tvářili, že to bude hodně velký problém, ale za příslib 50 kč už nebylo co řešit. Navíc se jim na lodi povalovaly potapščské brýle a ploutve a tak jsme se podvodní galerie dočkali i my:)

tlacitka-gili.gif
tlacitka gili meno.jpg
tlacitka.gif
tlacitka lombok.jpg
tlacitka-ari.gif
tlacitka-dobr.gif
bottom of page