top of page
uvodni-tema-ubud.gif

UBUD

Ubud je pestré městečko s úžasnou atmosférou a já to tady mám nejradši v období, kdy není sezóna.

 

Centrum Bali proslavil film ‘Eat Pray Love’ a od té doby se tu, jak se říká, dveře netrnou. Což je především od června do září. Městečko má meditační a jógovou atmosféru, ale zároveň si tu můžete užít i skvělou gastronomii a nádherné ubytování, kde vám naservírují snídani třeba do bazénu. Pravdou je, že štěstí, lásku a životní harmonii sem jezdí hledat (stejně jako Julia Roberts ve zmíněném filmu) dívky z celého světa, a tak na ulici občas není k hnutí. Ve frontě na lekci jógy stojí slečny všech velikostí, barev i tvarů a všechny v tom nejvíc trendy yoga ohozu, jaký se dá sehnat. 90% z nich je ozdobeno tetováním s buddhistickým motivem, ač mnoho z nich ani netuší, co je to Sanskrit.

 

V sezóně se tu stojí fronty na yógu, meditaci, super organic, eco, raw smoothie, ale i na nalezení životní cesty, Jednou z možností byla třeba návštěva samotného Ketuta Liyera. Healer a medicin man, který si zahrál sám sebe ve filmu Eat Pray Love. Byl to právě on, kdo pomohl Julii Roberts najít její osud a právě k němu vyrazila moje spolucestovatelka Iwona (když jsem tu byla prvně v roce 2016).

Po tom co si vystála asi hodinovou frontu, dočkala se svých 5ti minut slávy. Za asi 30 dolarů, si vyslechla moudro onoho proroka a já jsem byla vážně zvědavá, s jakými novinkami přijde. Netrvalo dlouho a dočkala jsem se:

 

„Jsem krásná, úspěšná a talentovaná žena
a čeká mě nádherná budoucnost“…

 

"Prosím? Takhle zní to velké moudro? Aha, tak to vypadá, že to byly velmi dobře utracené peníze." vylítlo ze mě a nemohla jsem zastavit to cukání v koutcích.

Mistr Ketut zemřel několik týdnů po naší návštěvě. Dožil se krásných sto let a já věřím, že si život užil jako nikdo jiný.
Léčitelská tradice tím ale na Bali rozhodně neskončila, právě naopak. Zájem o podobnou zkušenost rozhodně není na ústupu a takřka po celém Bali najdete šamany, léčitele a nebo se můžete zúčastnit celodenních rituálů v místních chrámech. Věřím, že zážitek je to jedinečný, ale jestli je opravdu tohle cesta k vlastnímu osudu, to už si přeberte každý sám...

tlacitka-bali.gif
tlacitka-batur.gif
tlacitka-lovina.gif
tlacitka-Beratan.gif
tlacitka-ubud.gif
tlacitka-bali-dobroty.gif
bottom of page