• White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2019 by Eri Salcmann

Ke kopcům Monteverde jsme vyrazili v pátek v noci, abychom se mohli probudit už s horským výhledem. Po tom, co jsem kolem půlnoci sjeli z hlavní silnic a pelášili takovou malou prašnou cestou, jsem si říkala, že tam ani do rána nedojedeme. Ale s těmi výhledy, které jsme minuli, by mi to ani nevadilo.  Nakonec jsme do hotelu dorazili a ráno už mě probudil křik opic.

Malé městečko Santa Elena má něco do sebe. Velikostí sice připomíná Železnou rudu, ale v blízkém okolí najdete několik jungle parků. My jsme vyrazili do Selvatura Adventura park. Vysuté lávky v korunách stromů, neznámé ptactvo, perfektně schovaní lenochodi a barevní motýli. Hluboko v téhle jungle má svůj atelier malíř a dnes už i můj kamarád Ferlander Arguedas a na všech se nese jasný podpis právě této neuvěřitelné lokace.

Jak už jsem říkala, tohle městečko je taková malá díra, ale mě se tu strašně zalíbilo. Rozhodli jsme se tu zůstat déle a tak nás čekal ještě jeden úkol – najít si tu nocleh. Po opravdu vytrvalém a nespokojeném prohlížení všech možností jsme se rozjeli junglí doufajíc, že nám do cesty přijde nějaká náhoda. A stalo se...

60ti letý Kostaričan pronajímal jednu svou chatku na kopci nad městem. Jen co jsme si plácli, tak nás pohostil večeří a domácí pálenkou (a nejen jednou). Příjemně naladěni po drincích a skvělém rozhovoru jsme vyrazili prozkoumat místní noční život - respektive jediné místní ‘disko’, nebo spíš kulturák, ze kterého se rytmus salsy rozléhal do okolí. Jakmile jsem ale do téhle špeluňky vstoupila, spadla mi brada. Tady by se mohli učit do ‘Star Dance’ a bylo v celku jedno jestli na sobě  mají holínky nebo montérky. To co předvádí místní usedlíci byla podívaná, na kterou jen tak nezapomenu.

Tady mají snad salsu ve škole povinnou, ne?

tlacitka-kostarika.gif
tlacitka-arenal.gif
tlacitka-matapalo.gif
tlacitka-tama.gif
tlacitka-jaco.gif
tlacitka-monteverde.gif
tlacitka-dobr.gif