• White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2019 by Eri Salcmann

Jaco, male městečko na pobřeží Tichého oceánu je vzdálené asi 1,5 hodiny autobusem od hlavního města San Jose. Po cestě musíte přejet Rio Tarcoles, řeku, která je plná krokodýlů. Dnes tady stojí policejní stanice a to z velmi prostého důvodu. Tohle místo je totiž perfektní

 

pro spáchání dokonalého zločinu,

 

nikdo se nepůjde vyptávat krokodýlů, kolik mrtvých těl zkonzumovali během posledních pár dní a toho si byla velmi dobře vědoma i místní mafie. Odhaduje se, že v téhle řece za posledních 10 let zmizely stovky těl.

 

 

Doslova a do písmene plážové město s perfektně situovanou pláží pro surfaře začátečníky, což jsem si stihla ověřit na vlastní kůži. Velkým lákadlem je Surf contest, který probíhá každou sobotu na Playa Hermosa. Tady máte nejlepší příležitost seznámit se s místními a okouknout jak to tady chodí.

 

Jaco je poměrně oblíbeným spotem na pořádání rozlučkových večírků se svobodou pro americké mladíky. Z USA sem doletíte za pár hodin, cenovky jsou pro Američany pořád příjemné, nedaleko je marina Los Sueňos a nabízí vrcholové rybaření a navíc seženete tady všechno. Místní holky jsou tak nějak příliš ‘hrdé’ na to, aby chodily do práce a jelikož je tady opravdu velká fluktuace bohatých Američanů (jachtaři), většina dívek si jde za snem jménem ‘Pretty Woman’.

 

Vyrazila jsme do klubu  ‘Man Cave’, ne teda za vidinou nějakých příjmů, ale chtěla jsem si užít trochu zábavy s pirátem. Mému nezkušenému oku chvíli trvalo, než začalo registrovat tu hru, která se kolem děje. Luxusní bar narvaný k prasknutí, blyštivé lustry, honosné gauče, ohlušující hudba, láhve champagne... Netrvalo dlouho a i k nám se přimotal nezvaný host, nebo spíš hosteska se srdcervoucím story, že jí ujeli kamarádi a ona nemá kde přespat. Wow, tak to bylo rychlé… ještě jednou jsem se rozhlédla po parketu narvaném místními dívkami a bylo jasno. Jsem tady jediná holka, která není kurva a jak to nejjednodušeji poznáte. Koukněte se na boty. Kostarika je totiž poměrně drahá země a i s touhle brigádou si místní holky moc nevydělají, takže boty si půjčují mezi sebou. Což v praxi znamená, že

nikdo nemá high heels (boty s podpatky) ve správné velikosti,

 

takže celé čouhající palce z boty jsou tady jasným poznávacím znamením.

tlacitka-kostarika.gif
tlacitka-arenal.gif
tlacitka-matapalo.gif
tlacitka-tama.gif
tlacitka-jaco.gif
tlacitka-monteverde.gif
tlacitka-dobr.gif